ДОСВІД ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ ІНСТИТУТУ ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКИХ СИЛ НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ОДЕСЬКА МОРСЬКА АКАДЕМІЯ» ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ КОРАБЕЛЬНОЇ ПРАКТИКИ НА ORP “WODNIK”

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/msd/2023.1.11

Ключові слова:

досвід, здобувач вищої освіти, корабельна практика, курсанти, практична підготовка, якість підготовки.

Анотація

У статті представлений аналіз досвіду корабельної практики курсантів Інституту Військово- Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» на навчальному кораблі, Республіка Польща. Автором статті під час огляду предметної області даного дослідження були вказані резерви у нормативно-правовій базі практичної підготовки здобувачів вищої освіти. Завдяки цьому автор статті, використовуючи метод порівняння двох підходів до практичної складової частини освітнього процесу підготовки майбутніх офіцерів для Військово-Морських Сил Республіка Польща та України, виявив найбільш успішні практики та методики, які є сенс впроваджувати в освітній процес підготовки військового моряка. Опис результатів дослідження був поділений на етапи у відповідності за логічно-послідовною структурою корабельної практики на навчальному кораблі. Це дало можливість провести критичний аналіз кожного етапу та, використовуючи набутий досвід, окреслити позитивні практики у практичній складовій підготовки курсантів, що в підсумку дозволить, у майбутньому, покращити якість підготовки курсантів за спеціалізацією «корабельні енергетичні установки» на кафедрі корабельної енергетики та електроенергетичних систем та в Інституті ВМС в цілому. Після завершення дослідження автор статті у висновках чітко окреслив напрямки удосконалення практичної складової частини підготовки курсантів Інституту Військово-Морських Сил та запропонував шляхи подальшого дослідження з даної теми.

Посилання

Інструкція про порядок організації і проведення військового (флотського) стажування, різних видів практик, зокрема корабельної, курсантів вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, які навчаються для потреб Збройних Сил України. Введено в дію Наказом МО України від 12.01.2016 р. № 5. URL: https://zakononline.com.ua/documents/show/480087___480152).

Про затвердження Положення про особливості організації освітньої діяльності у вищих військових навчальних закладах Міністерства оборони України та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти. Введено в дію Наказом МО України від 09.01.2020 р. № 4. URL: https://www.mil.gov.ua/content/mou_ orders/mou_2020/4_nm.pdf).

Про затвердження Інструкції про організацію військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу. – Введено в дію суспільним Наказом Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України від 14.12.2015 року № 719/1289. URL: https://www.mil.gov.ua/content/gsc_orders/ MOU2015_719_1289.pdf).

Національний освітній глосарій: вища освіта. URL: https://erasmusplus.org.ua/2014-12-24-01-04-22/ vyshcha-osvita-i-bolonskyi-protses/196-natsionalnyi-osvitnii-hlosarii-vyshcha-osvita.html.

Організаційно-методичні рекомендації з розроблення (коригування) професійних стандартів військового фахівця Збройних Сил України за військово-обліковою спеціальністю (групою військово-облікових спеціальностей), освітньо-професійних (освітньо-наукових), професійних програм, планів-програм фахової підготовки, навчальних планів підготовки військових фахівців у вищих військових навчальних закладах Міністерства оборони України, закладах фахової передвищої військової освіти та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти. Затверджені Першим Заступником Міністра оборони України, 13.11.2020 р.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-06-05

Як цитувати

Сапіга, В. В. (2023). ДОСВІД ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ ІНСТИТУТУ ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКИХ СИЛ НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ОДЕСЬКА МОРСЬКА АКАДЕМІЯ» ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ КОРАБЕЛЬНОЇ ПРАКТИКИ НА ORP “WODNIK”. Морська безпека, (1), 87-92. https://doi.org/10.32782/msd/2023.1.11